Wykaz przedszkoli, szkół i uczelni
- Przedszkola
Wykaz przedszkoli podległych GMT (2023-2024)
1 Przedszkole Publiczne Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Lwowska 38 Maria Bogucka 621-38-24 2 Przedszkole Publiczne Nr 3
ul. Fryderyka Chopina 8 Klaudia Chmal 621-17-89 3 Przedszkole Publiczne Nr 4
ul. Szkolna 12 Małgorzata Skicka - Stoga 636-62-29 4 Przedszkole Publiczne Nr 5
ul. Zagumnie 27 Małgorzata Wojtyś 626-61-80 5 Przedszkole Publiczne Nr 6 ul. Ludwika Waryńskiego 19 Danuta Batorska 655-99-20,
655-99-21
6 Przedszkole Publiczne Nr 8 "Pod Stokrotką"
ul. Marii Dąbrowskiej 1 Małgorzata Kocik 627-86-53 7 Przedszkole Publiczne Nr 12
ul. Jasna 6 Urszula Piotrowska 622-17-78 8 Przedszkole Publiczne Nr 13
ul. Przedszkolaków 7 Beata Tomaszewska 656-18-46 9 Przedszkole Publiczne Nr 14 z Oddziałem Integracyjnym ul. Kazimierza Pułaskiego 93 A Danuta Zawadzka 636-03-80,
636-03-81 fax
10 Przedszkole Publiczne Nr 15 ul. Krzyska 108 Anna Stańczyk 656-04-95,
656-04-96 fax
11 Przedszkole Publiczne Nr 17 ul. Tadeusza Kościuszki 9 Małgorzata Jarska 655-91-55,
655-91-68 tel/fax
12 Przedszkole Publiczne Nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Westerplatte 10 Wioletta Jabłecka-Lelko 623-12-30 13 Przedszkole Publiczne Nr 19
ul. Ignacego Paderewskiego 24 Anna Stachura 636-05-00 14 Przedszkole Publiczne Nr 20 ul. Sportowa 4 Wioletta Dyngosz-Sapeta 655-95-04,
655-95-05
15 Przedszkole Publiczne Nr 21
ul. Burtnicza 11 p.o. Beata Lipińska-Nakończy 656-03-67 16 Przedszkole Publiczne Nr 24
ul. Westerplatte 11 Małgorzata Mazur 690-32-72, 73 17 Przedszkole Publiczne Nr 26
ul. Bitwy o Wał Pomorski 11 Iwona Rojek 655-78-88, 91 18 Przedszkole Publiczne Nr 27
ul. Okrężna 32 Zofia Kołodziej 621-73-35 19 Przedszkole Publiczne Nr 29 im. Marii Konopnickiej
ul. Wilsona 50 Ewa Rubacha 621-37-06 20 Przedszkole Publiczne Nr 31
ul. Promienna 13 p.o. Beata Łopatka 655-66-10 21 Przedszkole Publiczne Nr 32
ul. Długa 23A Monika Sienkowska 655-94-04 22 Przedszkole Publiczne Nr 33
ul. Topolowa 5 Gabriela Chrzęszczyk
633-06-34 23 Przedszkole Publiczne Nr 34
ul. Wiejska 29 Urszula Ciężadło 621-14-34 24 Przedszkole Publiczne Nr 35 z Oddziałem Integracyjnym
ul. Topolowa 4 Bożena Szczepańska 633-01-18
- Szkoły podstawowe
Wykaz szkół podstawowych podległych GMT (2023-2024)
1 Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej
ul.Władysława Reymonta 30 Andżelika Pach 636-37-40 2 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego
ul. Szewska 7 Barbara Lasota 655-73-66,
655-73-67
3 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej
ul. Mikołaja Kopernika 10 Leszek Marek 688-86-58 4 Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Tadeusza Kościuszki
ul. Skowronków 8 Bernadetta Walczak 621-22-60 5 Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
ul. Bitwy pod Studziankami 5 Dorota Zaleśny 621-19-00 6 Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Orląt Lwowskich
ul. Marii Dąbrowskiej 6 Jakub Patuła 690-81-10 7 Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Romana "Sybiraka" Sanguszki
ul. Niedomicka 20 Wanda Patuła 626-69-58 8 Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 11 im. Marii Dąbrowskiej
ul. Mościckiego 177a Anna Pawula 622-15-85 9 Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Stefana Jaracza
ul. Krzyska 118 Jadwiga Jachym 625-10-14 10 Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Gen. Józefa Bema
ul. Krupnicza 8 Teresa Kot 655-73-73,
655-76-76
11 Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Jana Kochanowskiego
ul. 3-go Maja 10 Ewa Świądro-Mielak 636-05-60 12 Szkoła Podstawowa Nr 20 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków
ul. Zbylitowska 7 Andrzej Kot 633-15-17,
633-00-40 fax
13 Szkoła Podstawowa Nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika
ul. Mikołaja Kopernika 5 Mariusz Zając 688-80-88 tel/fax 14 Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Jana Pawła II
Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 16 Anna Rzońca-Pawlina 622-32-21,
622-43-41 tel/fax.
- Szkoły ponadpodstawowe
Wykaz szkół ponadpodstawowych i zespołów szkół podległych GMT (2023-2024)
1 I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego
ul. Józefa Piłsudskiego 4 p.o. Grzegorz Pałucki 688-84-40 tel/fax 2 II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego
ul. Adama Mickiewicza 16 Beata Klimkiewicz-Świder 655-88-95 tel/fax
3 III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
ul. Kazimierza Brodzińskiego 6 Jan Ryba 688-84-00 tel/fax 4 V Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka
ul. Tadeusza Rejtana 20 Agnieszka Foszcz 621-05-14 tel/fax 5 VII Liceum Ogólnokształcące
ul. Stanisława Staszica 8 Marian Kozik 688-84-09 tel/fax 6 XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej
ul. al. Solidarności 18 Piotr Dusza 688-90-55 tel/fax
7 XXI Liceum Ogólnokształcące Sportowe
ul. Józefa Szujskiego 15 Marek Niemczura 627-85-45, tel/fax
636-85-45
8 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1:
- Szkoła Podstawowa Nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
- IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II
ul.Cypriana Kamila Norwida 22 Anetta Święch 633-03-46 10 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi
- Szkoła Podstawowa Integracyjna Nr 25
- XX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Wojciecha Bandrowskiego 4 Katarzyna Bortnowska 655-80-18,
655-80-19,
621-51-44 fax
11 Zespół Szkół Budowlanych:
- XVII Liceum Ogólnokształcące
- Technikum Nr 7
- Branżowa Szkoła I stopnia Nr 5
- Szkoła Policealna nr 7
ul. Legionów 15 Ludwik Chruściel 621-35-66 tel/fax 12 Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki:
- XV Liceum Ogólnokształcące
- Technikum Nr 9
- Branżowa Szkoła I stopnia Nr 7
- Szkoła Policealna nr 6
ul. Sanguszków 28 Robert Kozioł 622-00-75 tel/fax
688-84-04
13 Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego:
- XIII Liceum Ogólnokształcące
- Technikum Nr 3
- Branżowa Szkoła I stopnia Nr 3
- Szkoła Policealna Nr 4
ul. Generała Józefa Bema 9/11 Dorota Bargieł-Kurowska 636-10-76 tel/fax
636-10-77,
636-10-78,
636-10-79
14 Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych:
- XII Liceum Ogólnokształcące
- Technikum Nr 4 im. Tadeusza Tertila
- Branżowa Szkoła I stopnia Nr 2
- Szkoła Policealna Nr 3
ul. Józefa Szujskiego 13 Grzegorz Szerszeń 621-61-84,
621-61-83 fax
15 Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego:
- Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia
- Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia
- Szkoła Muzyczna I Stopnia
- Szkoła Muzyczna II Stopnia
ul. Norberta Lippóczy'ego 4 Jolanta Światłowska 621-04-08,
621-92-43 fax
16 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika:
- Technikum Nr 5
- XIV Liceum Ogólnokształcące
- Szkoła Policealna nr 9
- Branżowa Szkoła I stopnia Nr 6
ul. Kazimierza Brodzińskiego 9 Sławomir Sus 621-83-16 tel/fax 18 Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych:
- Technikum Nr 6
- Branżowa Szkoła I stopnia Nr 4
ul. Józefa Piłsudskiego 19 Andrzej Bartnik 655-97-11,
655 97 12 fax
19 Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego:
- Technikum Nr 1
- VIII Liceum Ogólnokształcące
- Szkoła Policealna Nr 2
ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 17 Jacek Różycki 688-99-00,
688-99-02 fax
20 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Eugenii Gierat:
- Przedszkole Specjalne
- Szkoła Podstawowa Specjalna
- Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia
- Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy
ul. Tadeusza Romanowicza 9 Beata Nowak 626-33-84
626-30-12
21 Zespół Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących:
- Szkoła Podstawowa Specjalna dla Niesłyszących i Słabo Słyszących
- Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia dla Niesłyszących i Słabo Słyszących
- Liceum Ogólnokształcące Specjalne dla Niesłyszących i Słabo Słyszących
- Technikum Specjalne dla Niesłyszących i Słabo Słyszących
ul. Norberta Lippóczy'ego 4a Beata Domańska 690-49-99 22 Zespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych:
- Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego Łukasza Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej
ul. Lwowska 178 a Beata Duda 631-54-23 23 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego:
- IX Liceum Ogólnokształcące
- Technikum Nr 2
- Technikum Nr 11
- Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
- Szkoła Policealna Nr 5
- Centrum Kształcenia Ustawicznego im. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego:
- Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych
- Szkoła Policealna nr 8
ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 21 Grzegorz Szynal 636-08-10
633-01-24
636-08-11 fax
- Szkoły wyższe
Wykaz szkół wyższych w Tarnowie
1 Od 1.06.2023 Akademia Tarnowska, a obecnie ANS
ul. Mickiewicza 8 dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. PWSZ 14 631 66 20 2 Wyższa Szkoła Biznesu, National-Louis University w Nowym Sączu - Wydział Zamiejscowy w Tarnowie
ul. Sanguszków 28 dr Dariusz Woźniak (dziekan) 693103446 3 Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie
ul. Waryńskiego 14,
ul. Szeroka 9,
prof. MWSE, dr hab. Michał Woźniak 14 688 00 19,
14 688 00 20
4 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie - Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 6 prof. UPJPII, ks. dr hab. Janusz Królikowski (dziekan) 14 622 33 31,
14 621 35 04 (5) w. 618, 617
5 Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 6 ks. dr hab. Andrzej Michalik 14 621 35 04 (5) 6 Tarnowska Szkoła Wyższa Akademia Nauk Stosowanych
ul. Mościckiego 27 dr Antoni Stańczyk 14 657 10 56,
14 657 10 55
- Pozostałe placówki oświatowe
Wykaz pozostałych placówek oświatowych podległych GMT (2023-2024)
1 Centrum Kształcenia Zawodowego
ul. Józefa Szujskiego 13 Marek Onak 621-26-81 tel/fax 2 Bursa Międzyszkolna
ul. Św. Anny 1 Danuta Grabias 621-97-46,
655-97-46
3 Pałac Młodzieży
ul. Józefa Piłsudskiego 24 Jerzy Kosiba 621-15-41,
622–03–85
4 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Chyszowska 3 Renata Mielak 655-99-95,
655-99-96
5 Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno-Terapeutyczna
ul.Józefa Szujskiego 25 Agnieszka Latos 622-27-96,
636-27-96